+48 601 096 510|biuro@d-system.com.pl


Deprecated: Korzystanie z wp_make_content_images_responsive uznawane jest za przestarzałe od wersji 5.5.0! Zamiast tego użyj wp_filter_content_tags(). in /home/dsystem/domains/d-system.com.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4862

Ogród wertykalny w mieszkaniu

ogród wertykalny w mieszkaniu

Ogród to nie tylko przestrzeń na zewnątrz. Coraz częściej rośliny zaprasza się do środka. Dobrym przykładem są zielone ściany znane   również jako ogrody wertykalne w mieszkaniu. W Warszawie i okolicach realizacją takich projektów zajmuje się właśnie nasza firma. Zapewniamy   fachowe doradztwo, profesjonalny montaż i wsparcie w pielęgnacji roślin.

 

 Czym jest zielona ściana?

Jak sama nazwa wskazuje, są to ogrody ułożone pionowo. Doskonale sprawdzają się wewnątrz budynków, jako że nie zajmują cennego miejsca na podłodze. Co odpowiada za estetyczny wygląd zielonych ścian? Wykonawstwo na profesjonalnym poziomie, odpowiedni dobór roślin oraz ich późniejsza pielęgnacja. Tę naturalną ozdobę chętnie wykorzystują zarówno prywatne osoby, jak i firmy, które chcą urozmaicić wygląd swojej siedziby. Tworzenie ogrodu wertykalnego w mieszkaniu w pionie warto zlecić naszym doświadczonym specjalistom.

 

Ogrody wertykalne – dlaczego w Warszawie?

Miejska dżungla wcale nie musi być szara i zanieczyszczona. Biurowa lub prywatna przestrzeń może mienić się różnymi odcieniami zieleni. Tworzeniem ogrodów wertykalnych, wykonawstwem zielonych ścian zajmujemy się szczególnie często w aglomeracjach miejskich oraz w budynkach na terenach uprzemysłowionych. Z roku na rok jakość powietrza staje się coraz gorsza. Żeby chronić się przed smogiem, warto otaczać się zielenią. Pionowe ogrody to doskonałe rozwiązanie do:

  • mieszkania lub domu, gdzie chce się wprowadzić przyjazny mikroklimat,
  • biura i siedziby firmy, żeby zadbać o dobre samopoczucie pracowników, a także wizerunek marki jako nowoczesnej i przyjaznej środowisku,
  • restauracji, kawiarni i innych lokali gastronomicznych, których wystrój chce się uczynić wyjątkowym.

Takie oryginalne ogrody wertykalne w środku budynku wykorzystuje wiele innych podmiotów, w tym muzea, urzędy oraz inne publiczne instytucje.

 

Jak zielone ściany wpływają na otoczenie?

Pionowe ogrody, nawet jeśli zajmują jedynie kilka czy kilkanaście metrów, niosą ze sobą wiele korzyści dla otoczenia, choćby takich jak:

  • Poprawa jakości powietrza – usuwanie szkodliwych związków i substancji, produkcja tlenu, a także polepszenie wilgotności. Te czynniki są istotne w czasie zimy, gdy powietrze jest bardziej zanieczyszczone, a do tego rozpoczyna się okres grzewczy.
  • Polepszenie humoru i samopoczucia – zgodnie z psychologią kolorów zieleń ma właściwości relaksujące i uspokajające. Tworzenie zielonej ściany w miejscu pracy zwiększa jakość odpoczynku. Doskonale sprawdza się w biurach, gdzie pracownicy na co dzień korzystają z komputerów. Wystarczy przez kilkanaście sekund spoglądać na zieloną gęstwinę, aby oczy zaznały należytego odpoczynku.
  • Estetyczny wygląd przestrzeni – powierzchnia pokryta gąszczem zieleni przydaje pomieszczeniu oryginalnego charakteru. Stanowi doskonałą ozdobę w nowoczesnych wnętrzach.
  • Obniżenie temperatury – wykonawstwo zielonych ścian znajduje zastosowanie również i latem, jako że zmniejsza wysokość odczuwanej temperatury.
  • Redukcja hałasu – rośliny posiadają właściwość tłumienia dźwięku.

Instalacje zieleni w wersji pionowej można łatwo dopasować do danej przestrzeni. W biurach i firmowych siedzibach najczęściej stosuje się wielkopowierzchniowe ogrody, z kolei w prywatnych miejscach zielona staje się tylko jedna ściana, na przykład ta w salonie. Żeby przekonać się, jak takie realizacje wyglądają w praktyce, wystarczy przejść do galerii na naszej stronie.

 

Profesjonalne wykonywanie zielonej przestrzeni

Szukając wykonawcy do tworzenia ogrodów wertykalnych w swoim mieszkaniu, domu czy firmowym biurze, warto zdecydować się na usługi naszego przedsiębiorstwa. Na rynku działamy już od ponad dekady, zatrudniając fachowców w dziedzinie architektury krajobrazu. Stosujemy systemy od cenionych producentów, co zapewnia każdej instalacji wieloletnią żywotność bez jakichkolwiek usterek. O wysokiej jakości świadczonych przez nas usług świadczą otrzymane certyfikaty i referencje od dotychczasowych klientów. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty wszystkie osoby zainteresowane wykonawstwem ogrodów wertykalnych w mieszkaniu w Warszawie i okolicach.

Partnerzy
Facebook